Seni Mutlu Edecek Kelimeler

Merhaba ben Ahmet Şahin Akbulut, İnsana ve insanın gelişimine dair merak ettiğim konu başlıklarını, öğrenmelerimi ve okuyup duyduklarımı sizlerle paylaşmak için hazırladığım podcastime hepiniz hoşgeldiniz. Bu podcastlerde hem kendinizi geliştirmenizi hem de yaşadığınız çevrede önemli farklılıklar ortaya çıkaran davranışlar elde etmenizi amaçlıyorum.

Bugün sizlerle paylaşmak istediğim konu İş Hayatında Doğru Arkadaş Nasıl Bulunur?

İnsanın sarfettiği sözler, yüreğinin anlamına gelir.

Geçmişte lider diye tanıdığımız pek çok efsanevi insan, takipçilerini, yetiştirdikleri muhteşem insanları davranışları ve fikirleri ile etkiledi. Yüksek ihtimalle de dağarcıklarındaki etikeliyici kelimeleri kullandılar.

Son zamanlarda kullanılan kelimeleri ve sözleri duyunca bir söz kültürü olarak kelimelerin gücünün, etkisinin yeterince etkin kullanılmadığını söyleyebilirim.

…bir şey mükemmel olduğunda ona “fena değil” diyoruz.

…bir şey etkileyiciyse ona “abartılı” diyoruz.

…harika bir performans sergilediğinde “gereksiz” diyoruz.

Tam olarak olması gereken kelimeyi kullansak ne olur? Fena olmayan, abartılı bakan, gereksiz gören yüreğimiz olmasın?

Kullandığınız diliniz zihninizin bir programlamasıdır. Ve öz karakteriniz tam olarak nasıl dışarı çıkacağını, liderlik edeceğinizi ve nasıl olacağınızı belirler.

Mükemmel konuşmalar yapmak ve lider tarzında konuşmanızı elde etmek sadece pozitifliğinizi ve enerjinizi yükseltmekle kalmazsınız, aynı zamanda diğer insanlar için çok daha karizmatik ve etkili olursunuz.

Ve bu çok ihtiyaç duyulan, geliştirmek için en az zaman ayrılan becerilerden biri.

Eğer sen,

…bugün dünyanın tüm olumsuzluklarından bitkin düşmüş ve daha enerjik, üretken ve güzel bir yaşam arayışında.

Ve…

…öğrenmeyi, gelişmeyi ve kişisel gelişiminizin en üst noktasına çıkmayı SEVİYORSAN…

…stres, gerginlik ve şiddetin yükseldiği bu zamanlarda, esnekliği, rahatlığı ve merhameti tercih ediyorsan…

…neden bu hayatta var olduğunu sorgulamayı, bulduğun anlam çerçevesinde de azimle ilerlemek istiyorsan…

…boşvermeden, şikayet etmeden, mazeret üretmeden sebatla çalışmayı tercih ediyorsan…

Şimdi niyet ve hemen başla. Olumsuzluğun pompalandığı ve bilinçli bir şekilde insanların ümitsizliğe itildiği bu dünyada iyimserliğinizle mücadeleye, harika işler yapmanıza, ÇOK daha fazla biligi ve refahla yaşamanıza ve maneviyatınızı yükseltmenize, böylece iyi zamanlarda ve zor zamanlarda güçlü kalmanıza yardımcı olacak olumlu zihniyeti tercih etmenize yardımcı olacak insanlarla, kitaplarla ve çevreyle buluşun. Ertelemeyin.

Sizi temin ederim ki, bunları tercih ettiğinizde hayatınız değişecek. Bakış açınızı pozitif ve iyi niyetli tarafa çevirerek huzura adım adım ilerleyeceksiniz.

Hayatta neden var olduğunun anlamını bulamamış insanların mutlu olabilmesi mümkün değildir. Mutluyum diyen de anlık hazların peşinde mutluluğu oynuyordur.

Podcastlerim, yazılarımda buna benzer içeriklerin sana nasıl iyi geldiğini merak ediyorum. Bu ve bunun gibi içerikler sana iyi geliyorsa bir başka kişiyle de paylaşarak iyiliği çoğaltabilirsin.

Umarım bu çalışmalar, becerilerinizi hatırlamanıza ve ürettiğiniz işte, kişisel kalitenizde ve topluma yardımseverliğinizde bazı gerçek iyileştirmeler yapmanıza yardımcı olur.